CUTOUT NEWS

«На території ритму» - Наталія Охман та Петро Чекаль

Не помітити неможливо: у XX і XXI століттях значно прискорився темп людського життя у порівнянні з попередніми епохами. Характерним камертоном сучасного ритму нашого існування є міста — в одному з таких зараз відбувається ця виставка.
Опинившись на «території ритму», людина мимоволі входить в унісон із внутрішніми біоритмами міста, вливається у його потоки та поглинається цими потоками, стаючи не гідною розрізнити рух частинок навколо себе. По-справжньому відчути це можна, лише «вибившись» із ритмів урбаністичної культури й віддавши себе на підхоплення ритмам кардинально відмінним — наприклад, ритмам природи. Подібною «контрдією» до унормованих капіталістичним порядком ритмів міст стали й епідеміологічні казуси COVID-19, які за півтора року змусили таки свідомість сучасного містянина уповільнитись. Хоча чи настільки вже «тектонічними» є зміни, що їх ці казуси спричинили?

У всьому цьому масштабному контексті виявляє себе специфічний концепт аналізу сучасних просторів — «ритманаліз» Анрі Лефевра. Здійснити цей аналіз й картографувати всі численні міські потоки на одному листі можливо лише через порівняння та у випадку проживання гумбрехтівської «присутності» всередині того, що відбувається.
Для цього стріт-фотограф виходить у місто — подієвий простір, місце випадковостей, броунівського руху частинок, ритмів, розпорошених уламків історій. Його задача — побачити ті уламки, відчути ритми обраної часопросторової локації, вгадати ціле у фрагментованому й перезібрати його — здійснити акт «виробництво простору», за тим самим Лефевром.
Колажиня своєю чергою стає до розщеплення цілого на атоми — подібно до Сальвадора Далі в «атомістичний» період його творчості. Вона повертає художньому підходові природу первинного космогонічного хаосу, наділяючи видимістю невидимі хаотичні ритми міста.
Як сучасний проєкт, що відчуває мінливість сьогодення, ми не змогли не долучитися до цієї виставки. Петро та Наталія своєю ритмічною співпрацею зачіпають психологічну проблематику, котра є нашою невіддільною частиною. Її ми сприймаємо настільки органічно у своєму житті, що навіть не вважаємо це проблемою. Це стає помітно при зміні простору, якщо живеш у моменті. Так глибоко і філософськи-романтично підійти могли тільки фотограф та коллажист, один фіксує момент інший роздроблює. - коментує CUTOUT.
__
Петро Чекаль — вуличний фотограф з Харкова, культуролог, музикант. Петро займається фотографією близько 7 років, з яких останній рік — винятково вуличною фотографією. Написав наукову працю, присвячену стріт-фотографії.
Наталія Охман — мисткиня-колажиня з Києва. Колажними практиками почала активно займатися на початку 2020 року, приділяючи особливу увагу темі взаємостосунків людини та навколишнього світу. Фіналістка фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week (2021), першого українського фестивалю колажного мистецтва Cutout Collage Festival (2021), резидентка Cutout Collage Studio.

Виставка відбулась 11 вересня 2021 року у барі Хвильовий.
Київ, Верхній Вал, 18